Vergisiz cep telefonu ve bilgisayar alacak öğrencilere müjde! Kredi kartına kaç taksit yapılacağı belli oldu

1 Kasım 2023’ten itibaren üniversite öğrencilerine vergisiz telefon ve bilgisayar satışını düzenleyen cumhurbaşkanlığı kararının 25 Ekim’de Resmi Gazete’de yayımlanmasını takiben, e-Ticaret siteleri de öğrencilere sunacağı ek avantajları açıkladı.

9 bin 500 TL’ye kadar vergisiz mobil telefon ve bilgisayarlardan avantajlı fiyatlarla yararlanmak isteyen öğrenciler, Hepsiburada’nın sunduğu özel limit sayesinde taksit fırsatından da yararlanabilecekler.

Hepsiburada Ticari Operasyonlar Başkanı Ender Özgün, öğrencilere sunulan vergisiz cep telefonu ve bilgisayar fırsatının ülkenin gençlerinin teknolojiye daha kolay ve uygun fiyatlarla ulaşmasına yönelik önemli bir adım olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

‘E-ticaretin milli takımı Hepsiburada olarak, tüm ülkemize katma değer yaratacak bu projenin bir parçası olmaktan ve genç nesillerin geleceğe daha iyi hazırlanmaları için teknolojik gelişmelere daha rahat ulaşmalarına destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Bu inançla Türkiye’nin Hepsiburada’sı olarak öğrencilerimiz için ilgili modellerin daha erişilebilir olması hedefiyle tüm imkanlarımızı seferber etmeyi bir görev biliyoruz. Öğrenciler özel Hepsiburada limiti sayesinde 1 Kasım’dan itibaren alacakları telefonları 12 taksitle ödemeye başlayabilecekler.’

İşte vergi muafiyetine ek Hepsiburada’dan telefon ve bilgisayar alımı için koşullar:

*Yükseköğretim öğrencilerine verilen teknolojik cihaz ve internet desteğinden satın alma tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yükseköğretim öğrencileri faydalanabiliyor.

*Açıköğretim öğrencileri bu kapsamın dışında kalıyor. Bir öğrenciye yalnız bir kez olmak üzere sağlanacak teknolojik cihaz ve bir yıllık internet desteği kapsamında nihai fiyatı 9 bin 500 TL’yi aşmayan mobil telefon, tablet ve bilgisayar cihazlarından faydalanılabiliyor.

*İkinci el cihaz satın alımları destek kapsamı dışında tutulurken, her bir öğrencinin bir defa kullanabileceği cihaz destek tutarı toplamı ise 5 bin 500 TL olarak belirlendi.

*Açıklanan destek ile mobil cihaz ve bilgisayar almak isteyen öğrenciler Hepsiburada Limiti ile kart limitine takılmadan bankasız, taksitle ödeme çözümlerinden ve Hepsiburada’nın Türkiye’nin 81 iline ertesi gün güvenli teslimat avantajı ile faydalanabiliyor.

*Ayrıca kararla mobil cihaz ve bilgisayar alımının yanı sıra öğrencilere, adına kayıtlı bir hatla kullanabileceği aylık 10 GB, yıllık ise 120 GB ücretsiz internet hakkı tanınıyor.

*Edinilen mobil telefon cihazları, destekten yararlanma tarihinden itibaren en az 2 tam yıl süreyle destekten yararlanan tarafından kullanılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir