Türkiye’nin en hızlı büyüme kaydeden ilaç şirketi Humanis, Great Place to Work® sertifikası aldı

İnsan odaklı sağlık felsefesine sahip ilaç şirketi Humanis, çalışan deneyimini ölçen ve değerlendiren uygulamaları ile dünyanın önde gelen enstitülerinden biri olan Great Place to Work® tarafından ‘Harika İş Yeri Sertifikası’ almaya hak kazandı.

200 milyon dolarlık dev bir yatırımla ilaç sektörüne etkili bir giriş yapan Humanis, bugün sektöre kazandırdığı ilklerle, büyük ölçekli ihracat adımlarıyla ve Avrupa Birliği standartlarındaki üretim kapasitesiyle önemli bir konuma sahip. Global ticaret ağını Türkiye’den Çin’e ilaç ihracatı yapan ilk şirket olma özelliği ile daha da özel bir noktaya taşıyan Humanis, yatırımları ve deneyimli kadrosu ile büyümeye devam ediyor. 

İnsan odaklı sağlık felsefesini benimseyen Humanis, başarılı insan ve kültür uygulamalarını Great Place to Work® tarafından verilen ‘Harika İş Yeri Sertifikası’ ile bir kez daha tescilledi. Şirket 2 yıl üst üste sertifika alarak insan odaklı yaklaşımında istikrarlı bir başarı yakaladı.

“HEM ÜLKEMİZ HEM DE SEKTÖRÜMÜZ İÇİN ÖZVERİYLE ÇALIŞAN BİR EKİBE SAHİBİZ”

Global ölçekli bir enstitü olan Great Place to Work’un değerlendirmelerinin Humanis için oldukça önemli olduğunun altını çizen Humanis İnsan ve Kültür Müdürü Filiz Kaner konu ile ilgili şunları söyledi:

“Firma olarak çalışma arkadaşlarımızın mutlu olduğu bir çalışma kültürü yaratabilmiş olmak bizim için çok değerli. İnsan odaklı yaklaşımı kurum kültürümüzün her basamağında koruyan bir çalışma hayatı sağlamak için sürekli olarak kendimizi yeniliyoruz. Çalışanlarımızın da bu samimi çabamızı görerek, şirketimizdeki deneyimlerini olumlu olarak değerlendirmesi bizler için gurur verici. Hem sektörümüz hem de ülkemiz için özveriyle çalışan bir ekibe sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Humanis olarak, çalışma arkadaşlarımızın ve sevdiklerinin ihtiyaçlarını gözeten uygulamalarımıza devam edeceğiz.”

ÇALIŞANLARIN DENEYİMLERİ SÜREKLİ OLARAK ANKETLERLE ÖLÇÜLÜYOR

İnsan odaklı yaklaşımını insan ve kültür uygulamalarında da sürdüren Humanis, çalışanlarını sadece profesyonel bir çalışma arkadaşı olarak değil, güven, sevgi ve saygıya dayalı, samimi bir iletişim ağını paylaşan yol arkadaşları olarak da tanımlıyor. Güvenilirlik, faydalı olmak, insana değer, liyakat, küresel rekabet maddelerini aynı çatı altında topladığı bir değerler modelini benimseyen Humanis, sürekli olarak çalışanlarının deneyimlerini anketlerle ölçerek bu değerleri korumaya dayalı bir çalışma politikası izliyor. 

Humanis, sürdürülebilir bir gelecek inşa etme anlayışı ile dijital kartvizit uygulamasına geçerek sektörde bir ilke daha imza attı. Humanis, güvenilir bir iletişim alanı yaratan bu uygulama sayesinde karbon ayak izini düşürme ilkelerine bağlı kalmaya da devam ediyor. Firma, dijital kartvizit uygulamasına geçerek karbon salınımını 2.400 Kg, sera gazı salınımını ise 318,6 Kg azalttığını, 7.380 Kwh’lık enerji ve 50,4 m3’lük su tasarrufu yaptığını ve ayrıca 30,6 adet ağacı doğaya kazandırdığını açıkladı. 

 

Humanis hakkında:

2010 yılında Saya Grup bünyesinde Pharmactive olarak hizmet vermeye başlayan şirket, 2023 yılından itibaren Humanis adıyla çalışmalarına devam etmektedir. Her adımında insan odaklı yaklaşımla hareket eden ve ‘Herkes için sürdürülebilir sağlık’ anlayışı ile üreten Humanis, 200 milyon dolarlık bir yatırımla Çerkezköy’de kurduğu üretim tesisi ve AR-GE merkezi ile hem sektöre hem de Türkiye’ye önemli katkılar yapan bir sağlık şirketidir. Dünyanın en büyük global ilaç firmaları ile üretim ortaklığı yaparak uluslararası pazarda da yetkinliğini kanıtlayan Humanis, inovatif, güvenilir ve etik değerler çerçevesinde tüm dünyada insana ve insan yaşamına değer yaratmayı hedeflemektedir. Pediyatri, kardiyoloji, göğüs hastalıkları, kulak-boğaz-burun, dahiliye, enfeksiyon, gastroenteroloji, dermatoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon, ortopedi ve acil gibi birçok farklı tedavi alanda etkili bir portföye sahip olan Humanis, insan odaklı yenilikçi sağlık felsefesini sürdürmek adına Tüketici Sağlığı alanında da ürünler sunmaktadır. Humanis, farklı tedavi alanlarında sunduğu çözümleri ile sağlıklı bir geleceğe sahip çıkmak için çalışıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir