Eriş, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Zirvesinde

Zirve, birçok sektörden üst düzey iş insanlarını bir araya getirerek katılımcı firmaların sürdürülebilirlik stratejilerini inceleme ve yeni dünya düzenine nasıl ayak uydurabileceğimizi gözlemleme fırsatı sudu. Zirvenin Platin Sponsoru olan Eriş markası adına açıklamalarda bulunan Eriş Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Eriş, markanın sürdürülebilirlik vizyonunu paylaşarak bu tür etkinliklerin özellikle üniversite öğrencileri için ne kadar önemli olduğunu belirtti.

Eriş, sürdürülebilirlik konusunu şirket politikalarının merkezine alan bir yaklaşım benimseyerek, çevresel ve toplumsal sorumluluğunun bilincinde bir şirket olarak öne çıkıyor.

ERİŞ, “GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİNİ” DUYURDU

Zirve kapsamında yapılan açıklamada, Eriş Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Eriş, “Sürdürülebilirlik, iş dünyasının geleceğini şekillendiren temel bir faktördür. Biz de sürdürülebilirliği iş stratejilerimizin merkezine yerleştirdik. Çünkü biliyoruz ki gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak, iş dünyasının öncelikleri arasında yer almalıdır. Bu alanda hem üretim hem de hayatın her alanında bu vizyonla hareket ettiğimizi ve bu alanda yaptığımız yeni yatırımların olduğunu belirtmek isterim. Özellikle yakın zamanda duyurusunu ve açılışını yapacağımız 24 Megawat gücündeki GES (Güneş Enerji Santrali)  projemiz ile sürdürülebilir bir dünya için çalıştığımızın duyurusunu da buradan yapmak isterim” açıklamalarında bulundu.

Abdullah Eriş, gençlerin bu konularda bilinçlenmesinin önemine vurgu yaparak, “Üniversite öğrencileri, geleceğin liderleri olarak sürdürülebilirlik konusunda sorumluluk almalı ve bu alandaki gelişmeleri yakından takip etmelidir. Bu tür etkinlikler, gençlerin bu konuda bilinçlenmelerine ve kendi stratejilerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir