CHP’li Tekin’den Erdoğan’ın başdanışmanı Saral’a “Öcalan” montajlı fotoğraf yanıtı: Orijinalini paylaşıyorum ki ahlaksızlığınız görülsün!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Başdanışmanı Oktay Saral, Adana’nın seçilmiş ilk kadın belediye başkanı olan Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin‘in içinde bulunduğu bir fotoğrafın Abdullah Öcalan montajı yapılmış halini paylaştı. Oya Tekin de fotoğrafın orijinalini paylaşıp Saral’a sosyal medya üzerinden “Fotoğrafın orijinalini paylaşıyorum ki ahlaksızlığınız görülsün” diye yanıt verdi. Fotoğrafın orijinalinin yayımlanmasının ardından Saral, paylaşımını hiçbir açıklama yapmadan sildi.

Başdanışman Saral, X (Twitter) hesabından, Oya Tekin’in DEM Parti seçim bürosuna yaptığı ziyaretten bir kare paylaştı. Karede büronun duvarında DEM Parti flaması ile eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yanı sıra Abdullah Öcalan’ın portresi görülüyordu. Saral fotoğrafa “TC tabelası asarak şov yapan CHP’nin, Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin alçağı, terörist başının fotoğrafının asılı olduğu makamda oturup, DEMleniyorsa başka bir şey söylemeye gerek yok.  Bu CHP-DEM ortaklığının değil, CHP-PKK işbirliğinin apaçık resmidir!” notu düştü.

Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin de yine sosyal medya hesabından Saral’a tepki gösterdi. Fotoğrafın montajsız halini paylaşan Tekin, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Başdanışman!

  1. Fotoğrafın orijinalini paylaşıyorum ki ahlaksızlığınız görülsün.
  2. @herkesicinCHP belediyeciliği kimseyi ayırmadan hizmet eder, bunu bilin.
  3. Biz dürüstler siz yalancılardan daha cesuruz, unutmayın.
  4. Bundan sonra umarım amacı kötü montaj fotoğraflarla bu halkı yanıltma zavallığına girmezsiniz.

Eğer iyi amaçlar için kullanılacağının sözünü verirlerse, kendilerini belediyemizin grafik tasarım kurslarına da bekleriz.”

Oya Tekin’in fotoğrafın orijinalini yayınlayarak cevap vermesinin ardından Cumhurbaşkanı Başdanışman Oktay Saral, paylaşımını hiçbir açıklama yapmadan sildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir