Yaklaşan Apple Konferansı Bu 13 Altcoin’i Etkileyebilir!

Apple’ın WWDC etkinliği iki haftadan kısa bir süre sonra başlayacak. Geliştirici odaklı bu büyük etkinlik geleneksel olarak iPhone’lar, iPad’ler, Apple Watch’lar ve Mac’ler için yeni yazılımlara ilk kez bakılan yer oluyor. Aynı zamanda, yeni donanımlar da bu etkinlikte ortaya çıkıyor. Bu yıl 5-9 Haziran’da gerçekleşecek olan Apple etkinliğinde bir VR setinin tanıtılması bekleniyor. Bu nedenle kripto para alanında da VR/AR altcoin projelerinin harekete geçmesi muhtemel görünüyor. İşte detaylar…

Apple’ın konferansında bu yenilik bekleniyor

Apple geleneksel olarak WWDC açılış konuşmasını yazılımına gelecek yeni özellikleri göstermek için kullanır. Bu özellikler genellikle sonbaharda ücretsiz güncellemeler olarak yayınlanır. Bu yıl iOS 17’nin yanı sıra iPadOS, MacOS ve WatchOS güncellemelerinin de yer alması bekleniyor. Ancak şirketin bu yıl göstereceği yazılımdan daha fazlası olabilir.  

Bu yılki WWDC 5-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Açılış konuşması 5 Haziran günü saat 13:00 ET (TSİ 20:00) olarak belirlendi.  Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, Apple açılış konuşmasını web sitesinden yayınlayacak.   Bu yılki WWDC’ye doğru ilerleyen en büyük söylenti elbette Apple headset’i. Yeni bir “xrOS” üzerinde çalışacağı söylenen cihaz, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçekliğin (AR) bir kombinasyonu olan karma gerçekliği kullanabilir. Göz ve el takibi, yüksek çözünürlüklü ekranıyla öne çıkan bu ürünün potansiyel fiyat etiketi olarak 3.000 dolara işaret edilmekte.

Bloomberg’den Mark Gurman geçtiğimiz günlerde Apple’ın yeni platformun neler yapabileceğini göstermek için spor, oyun, egzersiz ve iPad uygulamalarını kulaklığa nasıl dahil etmeyi planladığını detaylandırdı. Bunun tüketicileri heyecanlandırmaya ve üç bin doları gözden çıkarmaya ikna etmeye ya da geliştiricilerin bu set için uygulama geliştirmeye karar vermelerine yetip yetmeyeceğini zaman gösterecek. Ancak kripto para topluluğu için asıl önemli şey, piyasadaki genel eğilimlerden etkilendiği bilinen altcoin’lerin bu gelişmeden nasıl etkileneceği. AR/VR konusunun popüler bir konu haline geldiği bir durumda, bu alana odaklı altcoin’ler sıçrama yaşayabilir. Peki, bu altcoin projelerinin arasında neler var?

Popüler AR/VR altcoin projeleri neler?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, en önemli AR/VR coinleri arasında metaverse coinleri yer alıyor. Zira metaverse, AR ve VR; birbirleriyle oldukça bağlantılı. Bunların da en başında The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) geliyor. Ardından Wilder World (WILD), Highstreet (HIGH), CEEK VR (CEEK), Bloktopia’yı (BLOK) gösterebiliriz. Ardından Metahero (HERO), OVR (OVR), Somnium Space Cubes (CUBE), Dvision Network (DVI); önemli kriptolar olarak karşımıza çıkıyor. SENSO, NTVRK, NFTY, VIBE’ı da unutmamak lazım.  Fiyat hareketlerine bakarsak, son 30 gündeki yüzde 115’lik yükselişleri ile HERO ve OVR dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir