Son Dakika: Kılıçdaroğlu ve Babacan Sivas’ta…

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve DEVA Partisi lideri Ali Babacan Sivas’ta düzenlenen mitingde konuşuyor.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Sivas değişime hazır mı, Bay Kemal hazır! Sivaslı kardeşlerime soracaklarım var. Bir dönem Sivas 14 milletvekili çıkarırdı, şimdi 5 milletvekili çıkarıyor neden?

Sivas Demir Çelik Fabrikası’nı kamulaştıracağım binlerce işçi çalışacak, 22 yıldır yapmıyorlar. Yapamadılar Bay Kemal, 6 ay içinde o fabrikayı kamulaştıracak ve Sivaslılara teslim edecek. Göreceksiniz. 

Ayrımcılık benim kitabımda yoktur. Görüşü, inancı ne olursa olsun benim başımın üstünde yeri vardır. İnsana saygı duyarım ve onun dertleriyle dertlenmesini bilen biriyim.

Bütün teşvik Sivas’ın tamamını kapsayacak sadece bir bölgeyi değil. 

Babacan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bugünkü iktidar Nuri Demirağ’ın ismini sık sık anıyor. Oysa ki onlar emeğiyle alın teriyle çalışarak kazanmak isteyen kim varsa zora sokuyor, devam ediyor. Esnafı, girişimciyi bir krizden bir krize savurdular, savuruyorlar. O yüzden bugünkü iktidar Nuri Demirağ’ı kendi propagandasına alet etmesin. Bizim duruşumuz net. İnanın arkadaşlar endişeye mahal yok. 3 gün kaldı. 2 gün sonra hep beraber bir demokrasi bayramı kutlayacağız.

Erdoğan’ın rotası öfke, nefret, kavga, çatışma. Ama biz ülkemizi demokrasi bayramına götürüyoruz. 14 Mayıs’ta tıpkı geçmişte olduğu gibi sandıkta iktidarı değiştireceğiz. Tereyağından kıl çeker gibi kolay olacak, hiç büyütmeyin. Müsait bir yerde indireceğiz onları, tere yağından kıl çeker gibi çabuk, kolay ve hızlı olacak.

Sözünden dönen, etrafındaki çıkarcılara yakasını kaptırmış Erdoğan maalesef artık daha önce AK Parti’ye oy vermiş insanlarımızın elinin gitmediği ou pusulasında tercih haline geldi. Gayet iyi biliyoruz. Sizin 2002’de iktidara taşıdığınız ‘bu yüzük’ diyen Erdoğan sözünden döndü. O günkü Erdoğan yok artık. 

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir