Arkadaşları, Can Atalay’ın doğum gününü kutladı: Sen bizim Can’ımızsın

Gezi Davası’nda 18 yıl hapis cezası alan ve Marmara Cezaevi’nde tutuklu bulunan Avukat Can Atalay’ın dostları doğum günü için sürpriz hazırladı. Atalay’ın dostları, yakınları Maçka Parkı’nda bir araya gelerek doğum gününü kutladı.

Timur Soykan, Hilmi Hacaloğlu, Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Elif Ilgaz, Hüseyin Tahmaz, Murat Kaspar, Mustafa Hoş’un da olduğu çok sayıda gazeteci ile Tora Pekin, Akın Atalay, Kemal Aytaç’ın da bulunduğu çok sayıda avukatın katıldığı doğum günü sürprizinde “Sen bizim Can’ımızsın” ve “Her felaketin haklı çıkardığı doğayı, bilimi ve meslek etiğini savunan Gezi tutsaklarına selam olsun” pankartlarıyla mesajlarını iletti.

Çiğdem Mater’in annesi ve babasının da aralarında bulunduğu Gezi tutuklularının aileleri de eyleme destek verdi. Ayrıca Gezi direnişi sırasında başına gelen gaz fişeği nedeniyle hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ailesi de fotoğraf karesinde yer aldı. Atalay’ın ailesinin de yer aldığı fotoğraf çekiminin ardından tüm tutukluların bir an önce özgür kalması dilendi.

Can Atalay’a doğum günü için iletilen mesaj şu şekilde:

“Sen bizim Can’ımızsın.
Biz unutmuyoruz, unutmayız.
Doğum gününü unutmayız mesela, sizi bizden ayırdıkları her günü hafızamıza kazıdığımız gibi aklımızda.
Her afet, Gezi tutuklularını haklı çıkarırken, dışarıdaki mücadelede gözlerimizin sizi aradığı bu günleri unutmayız.
Bu depremi unutmayız, unutturmayız.
Yıkılan kentlerin, su basan çadırların, sayısı tam açıklanmayan o canların, apar topar kaldırılan enkazların hesabını sorarken birlikte olacağız. Az kaldı.
Baharı özgürce karşılamak dileğiyle hasretle kucaklarız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir