ABD Başkanlık Adayı: Bu Kripto Paradan Aldım!

ABD Başkan adayı Robert F. Kennedy Jr. Monsanto davası çekinden aldığı para ile kripto aldığını açıkladı. Başkan adayı, 7 çocuğunun her birine 2’şer Bitcoin aldığını söyledi.

Robert F. Kennedy Jr. çocukları için Bitcoin aldı!

ABD Başkan adayı Robert F. Kennedy Jr. parayı Monsanto davası çekinden aldığını ve 7 çocuğunun her birine 2’şer Bitcoin aldığını açıkladı. Çarşamba günü Twitter’da kripto piyasasının tanınmış simalarından bazılarıyla birlikte uzun uzadıya konuştu. Kennedy Jr. kripto piyasası yatırımlarının yoksulları yoksulluktan çıkarma potansiyeline nasıl sahip olduğunu açıkladı. Başkan adayı, sermaye kazancı vergisini ortadan kaldırarak Bitcoin kullanımını teşvik etmeye ve onu bir para birimine dönüştürmeye ihtiyaç olduğunu söyledi.

Bu arada, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’i destekleyen en popüler isimlerden biri. Şimdi ABD Başkan Adayı Robert F. Kennedy Jr. da onun yolunda ilerliyor! Kennedy Jr. Bitcoin’in küçük yatırımcıların enflasyona dayanıklı bir para birimine sahip olmalarını sağladığını söyledi. Bu da onlara sistemin insafına kalmış itibari para birimine karşı özgürlük veriyor. Yedi çocuğunun her birinin iyiliği için her birine 2 Bitcoin yatırdığını belirtti. Bitcoin yatırımları konusunda ağzındaki baklayı çıkardı:

Bitcoin konferansından hemen sonra, paramı sözlerimin olduğu yere koymaya karar verdim. Böylece, 7 çocuğumun her biri için 2 Bitcoin aldım.

Bu arada, Mayıs 2023’te Robert Kennedy Jr. Bitcoin kampanya bağışlarını kabul eden ilk başkan adayı oldu. Böylece, seçimler ve kripto açısından tarihe geçti. Kısa süre önce ABD dolarını Bitcoin ile destekleme ve Bitcoin vergilerini sona erdirme sözü verdi. Ayrıca Kennedy Jr. ABD vatandaşlarına Bitcoin’lerini kendi kendilerine saklama hakkı verilmesi gerektiğinden bahsetti. Twitter’da düzenlenen etkinliğe kripto alanında etkili Scott Melker, Mark Moss, Natalie Brunell, Marty Bent ve Robert Breedlove birlikte ev sahipliği yaptı.

Fed faizleri 25 bps artırdı, kripto nasıl tepki verdi?

Piyasa katılımcılarının genel olarak beklediği üzere, ABD Merkez Bankası faiz oranlarını 25 baz puan artırdı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Fed, faizleri son 22 yılın en yüksek seviyesi olan %5,25-5,5’e yükseltti. Fed Başkanı Jerome Powell, politika duyurusu sonrası yaptığı basın toplantısında, Fed’in gelen ABD ekonomik verilerine bağlı olarak faiz oranlarını daha da artırma seçeneğini koruduğunun sinyalini verdi.

Çoğu analist bunun muhtemelen Fed’in bu sıkılaştırma döngüsündeki son faiz artırımı olduğunu düşünüyor. Key Private Bank’ın sabit gelirler genel müdürü Rajeev Sharma finans basınına yaptığı açıklamada “bize göre faiz artırım döngüsü sona erdi. Fed artık yılın geri kalanında duraklayacak” dedi. Manulife Yatırım Yönetimi’nin küresel baş ekonomisti Frances Donald ise “Fed’in artık uzun süreli bir ‘şahin bekleme’de olduğuna inanıyoruz… Bir sonraki hamleleri muhtemelen bir indirim olacak ancak bunu görmemiz 2024’ü bulacak. Bununla birlikte, Powell’ın artırım tehdidini canlı tutmaktan başka çaresi kalmayacak. Yoksa piyasaları kesintileri erken fiyatlamaya ve enflasyon beklentilerini yeniden canlandırmaya teşvik etmeyecek,” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir